Toon zoekbalkToon menu

Kennisplein voor verpleging, verzorging, zorg thuis en eerste lijn

Vragen over zorg en dwang

Werk je met ouderen? Weet je een antwoord op een vraag? Klik op de vraag en help je collega’s verder!
Vrijheidsbeperking
Vrijheidsbeperking > Is incontinentiemateriaal vrijheidsbeperking?
View modes: 
User avatar
Guest
Manon Knuiman - 7-8-2019 18:07:24
   
Is incontinentiemateriaal vrijheidsbeperking?
Van onze gedragscoördinator moesten wij stoppen bij een cliënt incontinentiemateriaal aan te doen omdat dat vrijheidsbeperkend zou zijn. Nu zie ik dit nergens staan en vraag ik mij af of dit dan wel zo is. Een cliënt in de ontlasting en urine laten zitten lijkt mij erger dan dat je een incontinentiebroekje aandoet.

Manon Knuiman
begeleider gehandicaptenzorg

User avatar
Guest
Gré Kruithof - 20-8-2019 16:57:54
 
Was this post helpful?   Yes | No
RE:Is incontinentiemateriaal vrijheidsbeperking?
Ha Manon,
Het geeft mensen met incontinentie juist een bepaalde vrijheid terug
Het feit dat er geen controle meer is over de toiletgang, legt juist beperkingen op.
Mensen durven vaak niet meer weg te gaan, schamen zich.
Door incontinentie materiaal te gebruiken, geeft dat weer bewegingsvrijheid terug en neemt schaamte af, omdat de omgeving niet weet dat iemand dit draagt.
Het is eerder een kwaliteitsverbetering van het leven

Woonbegeleider EVV- Psycho-geriatrie

User avatar
Guest
Janneke Havers - 28-10-2019 19:17:38
 
Was this post helpful?   Yes | No
RE:Is incontinentiemateriaal vrijheidsbeperking?
Voor zover ik weet is het alleen vrijheidsbeperkend als het bijvoorbeeld andersom aan wordt gedaan zodat deze niet makkelijk zelf uitgetrokken kan worden. Dan zou een broek en een shirt ook vrijheidsbeperkend zijn namelijk. Ook is het belangrijk om de reden te achterhalen van het gebruik van incontinentiemateriaal bij een zorgvrager. is iemand daadwerkelijk incontinent? en stemt hij/zij sowieso in met het gebruik of wordt deze uitgetrokken....etc.

Verpleegkundige en docent in opleiding