Toon zoekbalkToon menu

Kennisplein voor verpleging, verzorging, zorg thuis en eerste lijn

Vragen over hygiëne

Weet jij een antwoord op een vraag? Klik op de vraag en help je collega’s verder!
Hygiëne
Hygiëne > Gezocht: alternatief wegwerpschort
View modes: 
User avatar
Guest
Helma Verstraeten-de Keuninck - 11-10-2017 15:17:57
   
Gezocht: alternatief wegwerpschort
Als organisatie hebben we enkele jaren geleden bewust gekozen voor eigen kleding in plaats van dienstkleding. De witte disposable schorten die gebruikt moeten worden bij o.a. het douchen zien er erg klinisch uit. Ken jij alternatieven voor de veelal witte disposable schorten die worden gebruikt binnen de VVT-sector? Of zijn er organisaties die hier ervaringen mee hebben? Ik ben op zoek naar een wegwerpschort, maar dan iets aantrekkelijker qua zicht.
[Helma Verstraeten-de Keuninck, beleidsmedewerker WVO Zorg, Vlissingen]
11-10-2017

User avatar
Guest
Conny Moons - 11-10-2017 15:19:22
 
Was this post helpful?   Yes | No
RE:Gezocht: alternatief wegwerpschort
Dank voor je vraag, doet me ook denken aan de discussie over huiselijkheid versus hygiëne. Is daar een tegenstelling of kan dat samen? Zie www.zorgvoorbeter.nl/hygiene-huiselijkheid-verpleeghuis
Gezien veranderingen in zorg, ziekere mensen thuis en in het verpleeghuis, gezien de problematiek van multi resistente bacteriën is ondersteuning bij hygiënisch werken (in de zin van handschoenen, schorten andere disposables) onontkoombaar. Mij zijn `ooglijker` schorten niet bekend maar ik vraag collega`s na of zijn tips hebben.
[Conny Moons, adviseur verenigingszaken, V&VN, Utrecht]

User avatar
Guest
Ilonka - 13-10-2017 14:06:07
 
Was this post helpful?   Yes | No
RE:Gezocht: alternatief wegwerpschort
Ik zou de fabrikant aanschrijven/bellen en vragen of er ook een mogelijkheid is om de schorten wat aantrekkelijker te maken.
Bv een ander kleurtje, een leuk printje.
[Ilonka, Verz IG, Amstelveen]