Toon zoekbalkToon menu

Kennisplein voor verpleging, verzorging, zorg thuis en eerste lijn

Vragen over valpreventie

Weet jij een antwoord op een vraag? Klik op de vraag en help je collega’s verder!
Valpreventie
 
Reageer op bericht
User avatar
Guest
Annemieke Koning - (7-9-2017 09:14:14)
RE:Gezocht: techniek/hulpmiddel bij valincidenten thuis
Beste Conny,
Als het incidentele valincidenten zijn, zou je er voor kunnen kiezen om de zorgverleners te voorzien van een transferhulpmiddel dat specifiek is ontwikkeld om mensen die gevallen zijn weer in een zittende positie te tillen (stoelhoogte). Het hulpmiddel helpt niet om de mensen vanuit de lighouding in een zithouding op de grond te brengen. Dat moet nog steeds handmatig.
Op Goedgebruik.nl vind je filmpjes die de laten zien welke til- en transfertechnieken je kunt gebruiken na een valincident.
Meer info over het transferhulpmiddel vind je op de Vilans Hulpmiddelenwijzer. www.hulpmiddelenwijzer.nl/mangar-elk
Daarnaast zijn er tilliften die vanaf de grond kunnen tillen, echter dit is alleen een oplossing als deze toevallig voorhanden is in de woning. En de meeste mensen die ’s nachts vallen zijn geen tilliftgebruikers.
[Annemieke Koning, Vilans infolijn, Vilans, Utrecht]
 
 
 
 
CAPTCHA verification: