Naar hoofdinhoud Naar footer

Deel deze pagina via:

Stel je vraag aan

Soort

Methode

Organisatie / Uitgever

Hooi op je vork

Methodiek Hooi op je vork: begeleiding bij NAH

Gepubliceerd op: 26-07-2022

Mensen met niet-aangeboren hersenletsel (NAH) begeleiden zorgt voor veel vragen. Hoe help je hen om hun leven weer op orde te krijgen? Wat willen ze bereiken en wat is er nog mogelijk? Hoe kom je hierover met elkaar in gesprek? En hoe begeleid je zonder de regie over te nemen? De producten van Hooi op je vork helpen je antwoorden te vinden op deze vragen.

Hooi op je vork is een model om mensen met NAH te ondersteunen. Je kunt het zowel gebruiken voor ambulante zorg als op woonlocaties. De mensen achter Hooi op je vork hebben het in 1999 gemaakt samen met mensen met NAH, hun naasten en zorgprofessionals.

Hooi op je vork is een goed hulpmiddel voor vraaggericht werken. Door deze manier van werken laat je de begeleiding aansluiten bij wat je cliënt belangrijk vindt en nodig heeft. Er zijn binnen de methodiek verschillende producten om te gebruiken, zoals boeken, een routekaart en een video.

Tientallen zorgorganisaties gebruiken Hooi op je vork al voor cliënten met NAH. Maar het model is ook erg geschikt voor mantelzorgers.