Dirk Megens is sinds 2009 docent rekenen en economie op het ROC in Nijmegen. Op verzoek van zijn studenten is in 2014 begonnen met het opnemen van rekenuitleg. Een van de onderwerpen daarbij is het Verpleegkundig Rekenen. De nieuwste video in deze categorie betreft het omrekenen van eenheden:
https://youtu.be/wvDescn7acA
Meneer Megens deelt het Verpleegkundig Rekenen op in vier onderdelen. Bij elk onderdeel geeft hij een inleiding op het onderwerp en neemt hij verschillende opgaves door. Bij elke video zijn ook een aantal downloads beschikbaar. Deze kun je gebruiken als ‘huiswerk of oefenmateriaal. De vier onderdelen zijn:
Download ook Het-grote-Meneer-Megens-formuleblad voor verpleegkundig rekenen (pdf). In onze online videotheek vind je nog meer materiaal
Verpleegkundig rekenen met apps
Voor ondersteuning bij verpleegkundig rekenen bestaan ook verschillende apps zoals Verpleegkundig rekenen en de Nursing Calculator. Meer informatie over deze apps vind je in het bericht 4 praktische apps voor de zorgsector.