Het 6e NGN-congres
Op dinsdag 2 november vond het 6e NGN-congres plaats in de Jaarbeurs in Utrecht. Het thema was ‘De Geheugenpoli: Maatwerk!’. We mochten 139 deelnemers verwelkomen. Na de opening door Femke Bouwman (voorzitter NGN-bestuur) startte het congres met het verhaal en de ervaringen van een mantelzorger. Verder bestond het programma uit vier plenaire voordrachten inclusief een plenaire discussie met Martin Kat. De deelnemers konen uit zes parallelsessies twee kiezen waar zij bij aansloten. Na de lunchpauze, waarin flink werd genetwerkt, gaf Marieke Kroezen een korte presentatie over het project waar zij vorig jaar de NGN-posterprijs voor ontving en werd de NGN-posterprijs 2021 uitgereikt aan Aniek van Gils voor haar poster over de resultaten van het DAILY-project. De congrescommissie en het NGN-bestuur kijken terug op een zeer geslaagde dag. We bedanken alle deelnemers, sprekers, Congress Care en de congrescommissie voor hun enthousiasme. Het was fijn om elkaar sinds corona weer eens live te zien. We hopen jullie ook in 2022 te mogen ontmoeten tijdens het 7e NGN-congres!
NGN-webinars
Ook in 2022 gaan we onverminderd door met kennisdeling. Inmiddels staan er al vier webinars gepland. Aanmelden voor de webinar ‘Post diagnositische zorg voor jonge mensen met dementie’ kan door een mail te sturen naar
ngn@vilans.nl.
3 februari, van 16.00-17.00 uur |
Post diagnostische zorg voor jonge mensen met dementie
Dr. Christian Bakker, Radboudumc Alzheimer Centrum, UKON en Kenniscentrum Dementie op Jonge Leeftijd |
14 april, van 16.00-17.00 uur |
ABOARD
Prof. Wiesje van de Flier, Alzheimercentrum VUMC, Amsterdam |
23 juni, van 16.00-17.00 uur |
Diagnostiek bij jonge mensen met dementie
Prof. Yolande Pijnenburg, Alzheimercentrum Amsterdam |
13 oktober, van 16.00-17.00 uur |
Het PRECODE-project
Prof. dr. Marjolein de Vugt, hoogleraar Psychosociale Innovaties bij Dementie, Alzheimer Center Limburg |
In contact via Siilo

Sinds de oprichting van het NGN in 2016 heeft het aantal lezers van de NGN-nieuwsbrief zich uitgebreid tot 600 (!) lezers. Een prachtig aantal. We hebben vorig jaar ook een Siilo-appgroep, daar hebben zich 52 deelnemers bij aangesloten. Het NGN heeft voor u een groepsapp aangemaakt via de app ‘Siilo’. Op deze manier kunt als NGN-lid de dialoog met elkaar aangaan en vragen stellen via een beveiligde omgeving. Heeft u bijvoorbeeld vragen over de te stellen diagnose, aanpak of therapie in verschillende (probleem)situaties? Ga met elkaar in gesprek via de Siilo-app.
Lees hoe het werkt.
Kennis en informatie delen op de website
Op de NGN-website staat een
lijst met geheugenpoli's per provincie. Wilt u met uw geheugenpoli vermeld worden? Laat dan uw gegevens achter via
dit formulier.
De NGN-website wordt voor en door u en gevuld
Mist u relevante richtlijnen, protocollen of andere interessante documenten? Of heeft u onlangs een (na)scholing gevolgd die mogelijk voor uw collega’s interessant is? Stuur deze dan per mail naar
ngn@vilans.nl.