Tips voor een intercultureel zorgaanbod
Voor wie zelf een cultuurspecifiek zorgaanbod wil creëren, heeft Deniz een aantal tips.
Voor wie zelf een cultuurspecifiek zorgaanbod wil creëren, heeft Deniz een aantal tips:
- Ga van start! Denk niet dat er geen vraag of behoefte is aan cultuurspecifieke zorg. Er komt vanzelf vraag als je passend aanbod hebt.
- Betrek de doelgroep bij je plannen. Luister naar hun mening, schaaf de plannen bij.
- Heb je eenmaal een goed plan, begin dan met kleine experimenten. Just do it!
- Heb oog voor de rol van de familie. Willen ze zelf een deel van de zorg op zich nemen, dan kan dit bij Şefkat. Wij bieden in dat geval een korte opleiding aan zodat ze een deel van de verzorging kunnen doen. Handig als de cliënt niet door een vrouw gewassen wil worden bijvoorbeeld.
- Betrek vrijwilligers uit dezelfde cultuur bij de afdeling of organisatie. Dit is prettig voor de bewoners, maar biedt ook de mogelijkheid om de lokale gemeenschap van buiten de instelling bij de instelling te betrekken.
- Ga je op zoek naar personeel, bedenk dan een brede wervingsaanpak. Maak voor je start een duidelijk en eerlijk verhaal. Wat heb je te bieden? Benader dan de doelgroep via al je contacten, via een advertentie én op locatie.