Navigatie overslaan Zorg voor Beter
U bevindt zich hier:
  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. Zeggenschap
  4. Goede voorbeelden
  5. Graag feedback, NIZW

Graag feedback, NIZW

30 mei 2005

Dit project stimuleert betrokkenheid van de individuele cliënt in de kwaliteitszorg. NIZW wil de betrokkenheid van cliënten bij de kwaliteitszorg in de thuiszorg vergroten. Om dit te bereiken worden er instrumenten, werkwijzen en interventies en beleid ontwikkeld. De directe gebruikers van de producten en resultaten zijn de zorgverleners en hun leidinggevenden

Doel

Voorbeelden van instrumenten zijn een trainingsmap feedback en evaluatie, feedback kaarten, signalenroute, evaluatielijst en belevingspeiler. Meerwaarde is dat zorgverleners bewust zijn van hun rol bij de kwaliteitszorg en over welke mogelijkheden zij beschikken om cliënten er bij te betrekken. Binnen het project is zichtbaar dat wensen van cliënten zelfstandig door zorgverleners worden opgelost. Uit project is niet goed naar voren te halen of de cliënt ook meer zeggenschap heeft gekregen en wat de effecten zijn op de kwaliteit van leven.

Dit project wil de betrokkenheid van cliënten bij de kwaliteitszorg in de thuiszorg vergroten. Om dit te bereiken worden er instrumenten, werkwijzen en interventies en beleid ontwikkeld zoals bijv: trainingsmap feedback en evaluatie, feedback kaarten, signalenroute, evaluatielijst en belevingspeiler. De directe gebruikers van de producten en resultaten zijn de zorgverleners en hun leidinggevenden.

Feiten en cijfers

Het project wordt inhoudelijk begeleid door een begeleidingsgroep bestaande uit vertegenwoordigers van de Landelijke Vereniging voor Thuiszorg (LVT), vier LVT-lidinstellingen, de Landelijke Organisatie Cliëntenraden, Cliënt en Kwaliteit, de Landelijke Vereniging Wijkverpleegkundigen, Sting en ZonMw. Vanaf februari 2005 is er een duidelijke inhoudelijke beschrijving beschikbaar op de website van Vilans (www.vilans.nl). Tevens komt er een gratis folder voor thuiszorgorganisaties en cliënten(organisaties) met resultaten van Graag Feedback.

Het is de bedoeling dat de opgedane kennis en ervaring samen met de resultaten door de zorgverleners zelf binnen hun eigen instellingen worden verspreid. Een aantal zorgverleners uit de pilotteams zullen steeds andere binnen hun instellingen ‘scholen’ in feedback vragen en evaluatie van de zorg met individuele cliënten. Voor andere instellingen die ook aan de slag willen met Graag Feedback zullen er lesmodules worden ontwikkeld waarin kennis, werkvormen en instrumenten gebundeld zijn over de wijze waarop cliënten gestimuleerd kunnen worden om hun betrokkenheid bij de zorg- en dienstverlening te vergroten.

Contact

NIZW
Mevr. H.S.M. Kort
Email: h.kort@nizw.nl
Telnr: 030 2306311