Zet palliatieve zorg op de (ansicht)kaart!
Wat voor een kaart stuur je eigenlijk aan iemand die niet meer beter kan worden? De organisatie van de Internationale Dag van de Palliatieve Zorg (IDPZ) nodigt verzorgenden uit om voor 18 mei een kunstzinnige kaart te ontwerpen. De vijf beste inzendingen worden in hoge oplages gedrukt.
Beterschapskaarten en condoleancekaarten bestaan. Maar een kaart speciaal voor iemand die niet meer beter wordt en een beperkte tijd te leven heeft? Die krijg je niet op een presenteerblaadje aangeboden. U weet als verzorgende misschien wel hoe moeilijk het voor veel mensen is om wat te zeggen tegen iemand die ongeneeslijk ziek is. Maar u weet ook hoe blij mensen worden als zij een blijk van medeleven ontvangen.
Kaart voor uw cliënt
Werkt u als verzorgende met ongeneeslijk zieke ouderen die nog thuis of in een verzorgingshuis wonen? Neem dan onze uitdaging aan en bedenk een kaart voor één van uw cliënten. Of het nu een tekening, schilderij, gedicht of kunstwerk is, als het vertaald kan worden naar een beeld voor een ansichtkaart kunt u uw bijdrage insturen. Een deskundige jury kiest vijf bijzondere inzendingen uit, waarvan in hoge oplage ansichtkaarten worden gemaakt. Deze kaarten worden landelijk verspreid rondom de IDPZ op 9 oktober 2010.