Navigatie overslaan Zorg voor Beter
U bevindt zich hier:
  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. Preventie seksueel misbruik
  4. Goede voorbeelden
  5. Van wie ben jij, ik ben die ik ben

Van wie ben jij, ik ben die ik ben

23 maart 2005

Dit is een kijk- en voelboek met illustraties, eenvoudige tweedimensionale weergaven van penis en vagina en simpele teksten die een begeleider/verzorger samen met een cliënt kan doornemen. Cliënten hebben niet zelf een directe bijdrage geleverd, wel is bij het ontwikkelen met cliënten bekeken wat werkt en niet werkt voor hen.

Doel

Het boek ‘Van wie ben jij, ik ben die ik ben’ is ontworpen en uitgewerkt om op eenvoudige en voorzichtige wijze hulp te bieden bij situaties en gedragingen op het gebied van seksualiteit, relatievorming en seksueel misbruik. Het boek kan worden gebruikt om in geval van seksueel misbruik het verhaal boven water en/of duidelijker te krijgen op een veilige en niet bedreigende manier. Tevens is het bruikbaar als start voor het geven van voorlichting over seksualiteit, het weerbaarder maken van cliënten en ter verduidelijking van wat wel en niet aanvaardbare gedragingen zijn. Het boek is overal te gebruiken en zeer toegankelijk voor een groep mensen voor wie weinig materiaal beschikbaar is. Het is ook nog eens laagdrempelig, het is een ‘doe-boek’ i.p.v een leesboek.

Feiten en cijfers

Het boek is verankerd in de organisatie, ieder cluster binnen Stichting Aveleijn heeft dit voorlichtingsboek. Het voorlichtingsboek heeft ook een prominente plek gekregen binnen de cursus die begeleiders krijgen over hoe om te gaan met het onderwerp seksualiteit. De cursus bestaat uit twee dagdelen en zal in eerste instantie alleen intern binnen de stichting worden gegeven. Het boek is meerdere malen geëvalueerd op bruikbaarheid en herkenbaarheid. Intern zijn de geluiden van gebruikers positief. Er zijn inmiddels 60 boeken verspreid door het land en ook hier zijn de geluiden erg positief. Organisaties die het boek hebben besteld zijn o.a: Rutger Nisso groep, Transact, MEE-organisaties en scholen die opleidingen verzorgen voor begeleiding in de VGZ.

Contact en informatie

Stichting Aveleijn
Dhr. L. Roelvink
Email: l.roelvink@aveleijn.nl
Tel.: 074-2556600

Andere instellingen kunnen het voorlichtingsboek ‘Van wie ben jij, ik ben die ik ben’ door Anna ten Hove bestellen door €50,00 over te maken op 110998731, Rabobank Hengelo o.v.v. ‘Boek’.