Convenant tegen seksueel misbruik, Vereniging Gehandicaptenzorg Nederland (VGN)
Dit convenant is ondertekend door organisaties van zowel werkgevers, werknemers als ouders en cliënten in de gehandicaptenzorg en wordt breed gedragen. Er heeft een hele zorgvuldige afweging plaatsgevonden tussen belangen van het personeel en cliënt. Hierbij is rekening gehouden met de zwakkere positie van de cliënt.
Inhoud
Dit convenant bevat een verantwoord evenwicht tussen de rechten van werknemers en de rechten van potentiële slachtoffers. Het convenant richt zich niet alleen op preventie en opsporing van seksueel misbruik door medewerkers van zorgaanbieders, maar ook op maatregelen om te voorkomen dat een pleger opnieuw in de fout gaat. Hierdoor zal de gehandicaptensector misstanden sneller signaleren.
Doel
Het convenant kent de volgende maatregelen:
- Vertrouwensregeling: maakt het melden van problemen, bij een speciaal daarvoor aangewezen functionaris, rond de bejegening van een cliënt zo laagdrempelig mogelijk.
- Meldplicht van medewerkers en vrijwilligers: wanneer medewerkers en vrijwilligers vermoeden dat er werkelijk seksueel misbruik in het spel is, geldt een meldingsplicht.
- Dossiervorming: om herhaling te voorkomen leggen zorgaanbieders dossiers aan van meldingen op het gebied van normoverschrijdend gedrag.
- Dossier maatregelen voor desgevraagd extern gebruik: als medewerker schuldig blijkt te zijn en er maatregelen tegen hem volgen, komt dat hierin te staan.
- Dossier meldingen voor intern gebruik: hierin komen alle meldingen te staan waarvan de schuld niet kon worden aangetoond
- Referentietoestemming: elke sollicitant bij een organisatie in de gehandicaptenzorg krijgt, in een vergevorderde sollicitatieprocedure, de vraag of er bij zijn vorige werkgever referenties ingewonnen mogen worden. Geeft hij die toestemming niet, dan wordt de procedure beëindigd.
Feiten en cijfers
De hele sector heeft het convenant ingevoerd en in de ledenvergadering goedgekeurd. Verder is dit convenant ook een voorbeeld voor andere sectoren zoals sociale werkplaatsen en degehandicaptensport. Het biedt organisaties praktische handvaten om seksueel misbruik te voorkomen, maar zorgt ook dat een pleger niet opnieuw de fout in gaat. Alleen het implementeren van het convenant in de VG sector is niet afdoende. 20 procent van het totale misbruik in de VG sector vindt plaats tussen zorgverleners en cliënten. De overige 80 procent valt niet onder het convenant. Om het convenant toe te passen, hebben organisaties financiering nodig voor het opleiden van vertrouwenspersonen. Ook is het belangrijk dat de afdeling personeelszaken genoeg tijd heeft om z’n taken m.b.t het convenant goed uit te voeren. Er moet ook geld beschikbaar zijn voor voorlichting in de organisatie over verantwoord handelen.
Contact en informatie
VGN
Dhr. J. Bokma
Email: jbokma@vgn.nl
Tel.: 030 2739300
Het convenant met daarin een beschrijving van de innovatie is te vinden op de website van VGN.