Navigatie overslaan Zorg voor Beter
U bevindt zich hier:
  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. Medicatieveiligheid
  4. Nieuwsberichten
  5. Verminder medicatiefouten met nieuw verbetertraject

Verminder medicatiefouten met nieuw verbetertraject

17 september 2009

In drie rondes van het Verbetertraject Medicatieveiligheid hebben 46 zorgorganisaties het aantal medicatiefouten gehalveerd. Wilt u dat ook? Doe dan mee aan de vierde ronde van het Verbetertraject Medicatieveiligheid. Deze keer met speciale aandacht voor polyfarmacie.

In deze vierde ronde werkt u, naast de algemene aandacht voor de medicatieveiligheid in uw organisatie, specifiek aan polyfarmacie (het gelijktijdig gebruik van vijf of meer geneesmiddelen). Veel ouderen hebben te maken met meerdere aandoeningen tegelijkertijd, waarvoor vaak medicatie nodig is. De kans op interacties en bijwerkingen stijgt met het toenemen van het aantal gebruikte medicijnen. Het vermijden van medicatiefouten is bij polyfarmacie extra lastig.

Voor wie is dit verbetertraject?

Alle organisaties uit de ouderenzorg, gehandicaptenzorg en geestelijke gezondheidszorg kunnen meedoen aan het Verbetertraject Medicatieveiligheid. Er is plaats voor maximaal 20 organisaties. De vierde ronde van dit verbetertraject gaat in januari 2010 van start. Vanaf oktober 2009 vinden de intakegesprekken plaats.

Wilt u meer informatie of wilt u zich aanmelden?