Navigatie overslaan Zorg voor Beter
U bevindt zich hier:
  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. Innovatie
  4. Nieuwsberichten
  5. Geldprijs van 10.000 euro voor beste woonproject

Geldprijs van 10.000 euro voor beste woonproject

25 augustus 2008

Staatssecretaris Bussemaker (ministerie van VWS) en minister Vogelaar (Wonen, Wijk en Integratie) schrijven een prijsvraag uit voor het beste woonproject voor mensen die psychiatrische zorg nodig hebben.

Met de Zilveren Woonladder 2008 willen de ministeries ‘de onderkant van de woningmarkt’ stimuleren om nieuwe en goede samenwerkingsverbanden aan te gaan. Deelnemers kunnen voor meer informatie en inschrijving terecht in het dossier Souterrain van de woningmarkt op de site van SEV Realisatie .

Drie nominaties, één winnaar

De jury nomineert drie projecten waarvan één de Zilveren Woonladder (een beeldje) en een geldbedrag van € 10.000,- wint. Dat bedrag mag worden besteed aan het winnende project of aan een soortgelijk plan. De Zilveren Woonladder wordt op 4 december 2008 uitgereikt tijdens het congres ‘Naar herstel en gelijkwaardig burgerschap voor mensen met een ernstige psychische aandoening’ van GGZ Nederland in Amsterdam.

Winnaar 2007

Vorig jaar won het idee JAZ Zeecontainerdorp in Amsterdam. Dit is een initiatief van Woonstichting De Key met Stichting Jongeren aan Zet, ROC ASA, gemeente Amsterdam en Combiwel. Het project is een ‘levensschool’, waar MBO-leerlingen werken, leren en leven in een dorp gebouwd van zeecontainers. De jongeren regelen het bestuur van het dorp en de bedrijven op het terrein grotendeels zelf.

Meer informatie