Navigatie overslaan Zorg voor Beter
U bevindt zich hier:
  1. Home
  2. Onderwerpen
  3. Eten en drinken

Eten en Drinken

Een probleem waar veel zorginstellingen mee kampen is ondervoeding. Instellingen kunnen daaraan werken door beter te luisteren naar de wensen en voorkeuren van cliënten én door de ambiance rond de maaltijd te verbeteren. Zo maken ze van eten namelijk weer een feest.

Waarom verbeteren?

Een groot percentage bewoners van verzorgings- en verpleeghuizen is ondervoed. Dit geldt ook voor sommige groepen cliënten in instellingen voor mensen met een verstandelijke beperking. De gevolgen van ondervoeding zijn ingrijpend: wonden genezen minder gemakkelijk en de conditie van mensen verslechtert. Dat leidt weer tot allerlei ongemakken en klachten.

Leer van de ervaringen van collega’s

De Verbetertrajecten Eten en Drinken van Zorg voor Beter hielpen instellingen in de sector verpleging & verzorging en de gehandicaptensector bij het bevorderen van de eetlust van bewoners. Bijvoorbeeld door het achterhalen van de wensen van cliënten en door aandacht te besteden aan de ambiance van de maaltijden. In totaal deden 62 verpleeg- en verzorgingshuizen en 11 instellingen voor verstandelijk gehandicapten mee aan het verbetertraject. Dit leverde zeer concrete en succesvolle verbeteracties op.

Meer informatie

Voor vragen of advies over dit thema kunt u ook contact opnemen met Vilans. Vilans begeleidt binnen Zorg voor Beter de uitvoering van dit traject, e-mail: verbetertrajecten@zorgvoorbeter.nl o.v.v. eten en drinken of bel 030 789 2502. Informatie over de programma’s van Zorg voor Beter is te verkrijgen via ZonMw, e-mail: zorgvoorbeter@zonmw.nl of bel 070 349 5244.

Nieuwsberichten

Overzicht Nieuwsberichten

Interviews

Overzicht Interviews